• pl
  • en
  • de


Gdzie jest Nemo?

Dla najmłodszych przygotowaliśmy nową zabawę sprawnościowo-sensoryczną o nazwie Gdzie jest Nemo? Zabawa polega na szukaniu w nadmuchiwanym basenie z kolorowymi piłeczkami równie bajecznie kolorowych rybek. Najważniejszym "narzędziem" w czasie zabawy są dziecięce rączki. Zabawa sensoryczna Gdzie jest Nemo? ma za zadanie dostarczyć różnorodnych bodźców do rozwoju maluchów i poszerzyć świat ich doznań.

 Zabawa może być przeprowadzona na wiele sposobów:

       - dzieci po kolei otrzymują ustalony czas w którym szukają w basenie kolorowych rybek. Wygrywa, to dziecko które wśród kolorowych piłek, rączkami wyłowi najwięcej rybek, jednocześnie nie wyrzucając z niego piłeczek,

       -kilkoro dzieci  naraz staje przy nadmuchiwanym basenie z piłeczkami wśród których pochowane są kolorowe rybki. Wygrywa, to dziecko, które w ustalonym czasie wyszuka najwięcej rybek i nie wyrzuci piłek z basenu,

        -dzielimy dzieci na zespoły i to one rywalizują ze sobą w wyławianiu rączkami rybek, jednocześnie nie wyrzucajac piłek z basenu.

Poprzez zabawę uczymy dzieci spostrzegawczości, szybkości czy pracy w grupie. Zaletą zabawy Gdzie jest Nemo? jest to, że uczestnicy po zabawie w nadmuchiwanym basenie nie są zmoczeni.